معرفی کتاب مهری بر پایان تنبلی و اهمال‌کاری

کتاب مهری بر پایان تنبلی و اهمال‌ کاری نوشته‌ی سمیه سادات مهدوی، نکات بسیار کاربردی و عملی برای بهبود مهارت مدیریت زمان به شما می‌آموزد.

مدیریت زمان، مجموعه‌ای از روش‌ها، ترفندها و استراتژی‌هایی است که می‌توانید بیاموزید، تمرین کنید و با اراده و تکرار بر آن‌ها مسلط شوید. امروزه فراگیری مهارت مدیریت زمان، برای هر فرد موفق امری ضروری است. به سختی می‌توانید کسی را پیدا کنید که به آخرین پله‌های نردبان ترقی شغلی خود رسیده باشد، بی‌آنکه بهترین راه‌های استفاده‌ی مؤثر از وقت خود را یاد نگرفته باشد.

در این کتاب نکات بسیار کلیدی برای مختومه کردن اهمال‌کاری و تنبلی بیان شده است. با انجام دادن تمرین‌های کاربردی و بسیار ساده‌ی این کتاب، می‌توانید اهمال‌کاری و تنبلی‌تان را تا بیش از چهل درصد مدیریت کنید و در مدت کوتاهی تغییرات فوق‌العاده‌ای در زندگی‌ خود ببینید.

 

معرفی کتاب سلام برابراهیم

سلام بر ابراهیم کاری است از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی که در قالب زندگینامه ای مختصر و 69 خاطره درباره شهید بزرگوار و مفقود الاثر «ابراهیم هادی» منتشر شده است.

ماجرای حیرت انگیز انتخاب نام کتاب سلام بر ابراهیم :

وقتی تصمیم گرفتیم کاری در مورد آقا ابراهیم انجام دهیم، تمام تلاش خودمان را انجام دادیم تا با کمک خدا بهترین کار انجام گیرد. هرچند می‌دانیم این مجموعه قطره‌ای از دریای کمالات و بزرگواری‌های آقا ابراهیم را نیز ترسیم نکرده.اما در ابتدا از خدا تشکر کردم. چون مرا با این بنده پاک و خالص خودش آشنا نمود.همچنین خدا را شکر کردم که برای این کار انتخابم نمود. من در این مدت تغییرات عجیبی را در زندگی خودم حس کردم! نزدیک به دو سال تلاش، شصت مصاحبه، چندین سفر کاری و چندین بار تنظیم متن و ... انجام شد. دوست داشتم نام مناسبی که با روحیات ابراهیم هماهنگ اشد برای کتاب پیدا کنم.حاج حسین را دیدم. پرسیدم: چه نامی برای این کتاب پیشنهاد می‌کنید؟  ایشان گفتند: اذان. چون بسیاری از بچه‌های جنگ، ابراهیم را به اذان‌هایش می‌شناختند، به آن اذان‌های عجیبش! یکی دیگر از بچه‌ها جمله شهید ابراهیم حسامی را گفت: شهید حسامی به ابراهیم می‌گفت: عارف پهلوان. اما در ذهن خودم نام مجموعه را «معجزه اذان» انتخاب کردم.شب بود که به این موضوعات فکر می‌کردم. قرآنی کنار میز بود. توجهم به آن جلب شد. قرآن را برداشتم. در دلم گفتم: خدایا، این کار برای بنده صالح و گمنام تو بوده، می‌خواهم در مورد نام این مجموعه نظر قرآن را جویا شوم!بعد به خدای خود گفتم: تا اینجای کار همه‌اش لطف شما بوده، من نه ابراهیم را دیده بودم، نه سن و سالم می‌خورد که به جبهه بروم. اما همه‌گونه محبت خود را شامل ما کردی تا این مجموعه تهیه شد. خدایا من نه استخاره بلد هستم نه می‌توانم مفهوم آیات را درست برداشت کنم.

بعد بسم‌الله گفتم. سوره حمد را خواندم و قرآن را باز کردم. آن را روی میز گذاشتم. صفحه‌ای که باز شده بود را با دقت نگاه کردم. با دیدن آیات بالای صفحه رنگ از چهره‌ام پرید!
سرم داغ شده بود، بی‌اختیار اشک در چشمانم حلقه زد، در بالای صفحه آیات 109 به بعد سوره صافات جلوه‌گری می‌کرد که می‌فرماید: سلام بر ابراهیم. اینگونه نیکوکاران را جزا می‌دهیم به درستی که او از بندگان مؤمن ما بود.

                                    


imagesنام کتاب : چرا بعدا ؟ پاشو کاری بکن

نام نویسنده : سید ضیا حسنی

موضوع : مدیریت زمان

انتشارات : سخنوران

 

درباره کتاب:

حتما برای شما هم پیش آمده، که زمان خود را هدر داده باشید.برای مثال زمانی که مدت زیادی را برای ایستادن در صفی گذرانده‌اید. زمانی که پشت ترافیک قرار گرفته‌اید. وقت‌هایی که به انتظار شخصی مانده‌اید. و صدها مورد دیگر… آیا چاره‌ای برای کم شدن این زمان‌های هدر رفته یا استفاده بهینه از این زمان‌ها اندیشیده‌اید؟ اگر هم این کار را انجام نداده‌اید، مسئله‌ای نیست. کتاب«چرا بعداً؟» همین کار را برای شما انجام می‌دهد. به شما راهکار پیشنهاد می‌کند و موقعیتهای مختلف هدر دادن زمان را شناسایی می‌کند تا بیشتر متوجه آن باشید سپس در کتاب«چرا بعداً؟» به شما راه حل ارائه می‌کنیم تا زمان کمتری را هدر بدهید و زمان خود را مدیریت نمایید.

 

 

سامانه های اتوماسیون دانشگاه

آدرس: کرمانشاه - سه راه 22 بهمن خیابان جهاد دانشگاهی موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی

شماره تماس : ۳۱۰۳۱ ۰۸۳

ایمیل : info@jdku.ac.ir