نام کتاب : هزار و یک نکته در مورد غدیر و فضایل امیرالمومنین علیه السلام

نویسنده : حسن ملک محمدی

ناشر : قم – انتشارات حرم

غدير، مسئوليتى خطير و فراگير و وظيفه‌اى بزرگ و همگانى است که بایستی همۀ پيروان قرآن و پيامبر بايد پيام غدير را به مردم عصر خود و به آيندگان برسانند :فليبلّغ الحاضر الغائب و الوالد الولد الى يوم القيامة

غدير، ميراث گرانبهاى همۀ پيامبران بزرگ الهى است كه در سال دهم هجرى، به فرمان خداوند و در حضور هزاران شاهد از سوى پيامبر اعظم حضرت محمد صلّى اللّه عليه و اله به امير مؤمنان حضرت على عليه السّلام سپرده شد.

آن‌چه در اين كتاب آمده است  هزار و يك نكته دربارۀ غدير و فضايل امير مؤمنان حضرت على عليه السّلام است كه از كتب ارزشمند و منابع و مآخذ گوناگون تهيه و تدوين شده و بسيار تلاش شده است تا مطالب، متنوّع، كاربردى، جذّاب، درس‌آموز و داراى پيام باشد.

در موضوع غدير و حضرت على عليه السّلام تاكنون آثار فراوان و ارزشمندى منتشر شده است كه همّت و كوشش همۀ نويسندگان و ناشران ارجمند شايستۀ تقدير است؛ اين كتاب نيز با سبكى نوين و با هدف آشنايى با زواياى مختلف غدير و بيان فضايل و درس‌هاى انسان‌ساز زندگى امير مؤمنان عليه السّلام تدوين شده 

 معرفی کتاب حکایت زمستان

این کتاب خاطرات رزمنده ای به نام عباس حسین مردی است و نویسنده در این کتاب به واگویی خاطرات این رزمنده دفاع مقدس میپردازد و حکایت رزمندهای را بیان میکند که در صحنه ی نبرد توسط دشمن اسیر می شوند ودشمن می خواهد او را در یک گور دسته جمعی دفن کندـ در واپسین لحظات ـ متوسل به وجود حضرت ابوالفضل العباس(ع) میگردد و به معجزه آن حضرت از مرگ حتمی نجات می یابد. پس از آن در دل دشمن و در میان اردوگاههای مخوف چند بار دست به عملیاتهای شهادت طلبانه میزند اما... از نکات قابل توجهی که نویسنده در این کتاب تلویحا به آن اشاره میکند، مسئله ارتباط رزمندگان و آزادگان با توسل به اهل بیت(ع) است که رمز و راز موفقیتهای آنها را در همین جا باید جستجو کرد.

ناشرکتاب : نشر ملک اعظم

سال نشر: 1394

 

 

معرفی کتاب مهری بر پایان تنبلی و اهمال‌کاری

کتاب مهری بر پایان تنبلی و اهمال‌ کاری نوشته‌ی سمیه سادات مهدوی، نکات بسیار کاربردی و عملی برای بهبود مهارت مدیریت زمان به شما می‌آموزد.

مدیریت زمان، مجموعه‌ای از روش‌ها، ترفندها و استراتژی‌هایی است که می‌توانید بیاموزید، تمرین کنید و با اراده و تکرار بر آن‌ها مسلط شوید. امروزه فراگیری مهارت مدیریت زمان، برای هر فرد موفق امری ضروری است. به سختی می‌توانید کسی را پیدا کنید که به آخرین پله‌های نردبان ترقی شغلی خود رسیده باشد، بی‌آنکه بهترین راه‌های استفاده‌ی مؤثر از وقت خود را یاد نگرفته باشد.

در این کتاب نکات بسیار کلیدی برای مختومه کردن اهمال‌کاری و تنبلی بیان شده است. با انجام دادن تمرین‌های کاربردی و بسیار ساده‌ی این کتاب، می‌توانید اهمال‌کاری و تنبلی‌تان را تا بیش از چهل درصد مدیریت کنید و در مدت کوتاهی تغییرات فوق‌العاده‌ای در زندگی‌ خود ببینید.

 

معرفی کتاب سلام برابراهیم

سلام بر ابراهیم کاری است از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی که در قالب زندگینامه ای مختصر و 69 خاطره درباره شهید بزرگوار و مفقود الاثر «ابراهیم هادی» منتشر شده است.

ماجرای حیرت انگیز انتخاب نام کتاب سلام بر ابراهیم :

وقتی تصمیم گرفتیم کاری در مورد آقا ابراهیم انجام دهیم، تمام تلاش خودمان را انجام دادیم تا با کمک خدا بهترین کار انجام گیرد. هرچند می‌دانیم این مجموعه قطره‌ای از دریای کمالات و بزرگواری‌های آقا ابراهیم را نیز ترسیم نکرده.اما در ابتدا از خدا تشکر کردم. چون مرا با این بنده پاک و خالص خودش آشنا نمود.همچنین خدا را شکر کردم که برای این کار انتخابم نمود. من در این مدت تغییرات عجیبی را در زندگی خودم حس کردم! نزدیک به دو سال تلاش، شصت مصاحبه، چندین سفر کاری و چندین بار تنظیم متن و ... انجام شد. دوست داشتم نام مناسبی که با روحیات ابراهیم هماهنگ اشد برای کتاب پیدا کنم.حاج حسین را دیدم. پرسیدم: چه نامی برای این کتاب پیشنهاد می‌کنید؟  ایشان گفتند: اذان. چون بسیاری از بچه‌های جنگ، ابراهیم را به اذان‌هایش می‌شناختند، به آن اذان‌های عجیبش! یکی دیگر از بچه‌ها جمله شهید ابراهیم حسامی را گفت: شهید حسامی به ابراهیم می‌گفت: عارف پهلوان. اما در ذهن خودم نام مجموعه را «معجزه اذان» انتخاب کردم.شب بود که به این موضوعات فکر می‌کردم. قرآنی کنار میز بود. توجهم به آن جلب شد. قرآن را برداشتم. در دلم گفتم: خدایا، این کار برای بنده صالح و گمنام تو بوده، می‌خواهم در مورد نام این مجموعه نظر قرآن را جویا شوم!بعد به خدای خود گفتم: تا اینجای کار همه‌اش لطف شما بوده، من نه ابراهیم را دیده بودم، نه سن و سالم می‌خورد که به جبهه بروم. اما همه‌گونه محبت خود را شامل ما کردی تا این مجموعه تهیه شد. خدایا من نه استخاره بلد هستم نه می‌توانم مفهوم آیات را درست برداشت کنم.

بعد بسم‌الله گفتم. سوره حمد را خواندم و قرآن را باز کردم. آن را روی میز گذاشتم. صفحه‌ای که باز شده بود را با دقت نگاه کردم. با دیدن آیات بالای صفحه رنگ از چهره‌ام پرید!
سرم داغ شده بود، بی‌اختیار اشک در چشمانم حلقه زد، در بالای صفحه آیات 109 به بعد سوره صافات جلوه‌گری می‌کرد که می‌فرماید: سلام بر ابراهیم. اینگونه نیکوکاران را جزا می‌دهیم به درستی که او از بندگان مؤمن ما بود.

                                    


imagesنام کتاب : چرا بعدا ؟ پاشو کاری بکن

نام نویسنده : سید ضیا حسنی

موضوع : مدیریت زمان

انتشارات : سخنوران

 

درباره کتاب:

حتما برای شما هم پیش آمده، که زمان خود را هدر داده باشید.برای مثال زمانی که مدت زیادی را برای ایستادن در صفی گذرانده‌اید. زمانی که پشت ترافیک قرار گرفته‌اید. وقت‌هایی که به انتظار شخصی مانده‌اید. و صدها مورد دیگر… آیا چاره‌ای برای کم شدن این زمان‌های هدر رفته یا استفاده بهینه از این زمان‌ها اندیشیده‌اید؟ اگر هم این کار را انجام نداده‌اید، مسئله‌ای نیست. کتاب«چرا بعداً؟» همین کار را برای شما انجام می‌دهد. به شما راهکار پیشنهاد می‌کند و موقعیتهای مختلف هدر دادن زمان را شناسایی می‌کند تا بیشتر متوجه آن باشید سپس در کتاب«چرا بعداً؟» به شما راه حل ارائه می‌کنیم تا زمان کمتری را هدر بدهید و زمان خود را مدیریت نمایید.

 

 

سامانه های اتوماسیون دانشگاه

آدرس: کرمانشاه - سه راه 22 بهمن خیابان جهاد دانشگاهی موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی

شماره تماس : ۳۱۰۳۱ ۰۸۳

ایمیل : info@jdku.ac.ir